Rodinný dům na krásném místě v zeleni v obci Osík u Litomyšle, 1784 m2

Rodinný dům na krásném místě v zeleni v obci Osík u Litomyšle s potenciálem dvougeneračního či vícegeneračního bydlení. Ano, aktuálně není sice dům úplně velký – 74 m2 čistě obytné plochy + půda vhodná pro půdní vestavbu nicméně dle starého i nově projednávaného územního plánu lze dům zvednout o jedno plnohodnotné obytné podlaží. Navíc lze dům po dohodě se stavebním úřadem i rozšířit o další metry.

Dům je napojen na plyn, elektřinu, obecní vodovod. Na pozemku aktuálně jímka. Vytápění a ohřev vody prostřednictvím plynového kotle, v hlavní místnosti krbová kamna.

Orientace jih, západ a východ.

Přístup po pěkné obecní asfaltové cestě velmi romantickou částí obce.

Dům jako takový z cca 40 let, dům nepodsklepen, Obytná část navazuje se severu na původně technickou a hospodářskou část 25 m2.  Celkový pozemek 1784 m2:  zastavěná plocha a nádvoří 357 m2 (z toho reálně zastavěná plocha domu vč. technické části  99 m2) a  zahrada  1427 m2.

Vzhledem k tomu, že jsem již dlouho jsem nezažil dům s takovým potenciálem a navíc aby se 6 dost podstatných občanských vybaveností  nacházely  na jedné trase  v průběhu  5 min pohodové chůze od domu a to  1. multifunkční hříště  1min domu, 2. základní škola 4min chůze , 3. oblíbená kvalitní restaurace 3min chůze a naproti ní samoobsluha zahrnující potraviny i drogerii, za ní pošta,  dále že v podobném radiusu je i zastávka bus,  jenž Vás dovede do nedalekého malebného města Litomyšl , do kterého navíc můžete dojet velmi hezkým prostředím cca 4km jízdy mmj. i na kole, nemůžu tuto nemovitost nic než doporučit jako úžasné místo pro život.